Yağ Bezesi

Radyofrekans yöntemi ile Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi

Cerrahi tedavi seçeneklerine alternatif olarak kulanılan ve başarı oranı son derece yüksek olan bir prosedürdür. Deri altında bulunan bezelerin; içeriğinin fiziksel olarak yıkılmasının ardından, beze içeriğinin alınması ile yapılan radyofrekans tedavisi tek senas içerisinde boyutları büyük olan çok sayıda bezenin alınabilmesine imkan tanımaktadır. İşlem esnasında ve sonrasında hastalar;  herhangi bir acı duyma söz konusu olmamak da ve bunun için lokal anestezi işlemi de uygulanmaktadır.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Bezelerin alınmasının ardından yeniden oluşma ihtimalleri; Bu anlamda da başarılı bir çözüm sunan radyofrekans, beze tedavisinden çok uzun zamandır uygulanan bir yöntemdir. Doğru şekilde uygulandığında; bezelerin bulundukları yerde sağlıklı görüntü ve deri metabolizması yeniden sağlanmakta ve iyileşmeler de çok kısa süre içerisinde olmaktadır. Ameliyatlı yöntemlere, alternatif olarak sunulan seçeneklerin başarı oranı; cerrahi alternatiflere göre daha başarılı ve rahattır ve böylelikle bu rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasında hastalar bıçak altına yatmadan tedavi olabilmektedir.

Yağ bezleri nedir?

Genellikle; hastaların kendileri tarafından fark edilebilecek boyutlara ulaşmadan herhangi bir rahatsızlığa sebep olmayan, iyi huylu kitlelerdir. Ancak, yağ bezelerinin boyutları kısa zamanlarda oldukça büyüyebilmekte ve bu sebeple de başka sorunlara sebep olma ihtimalleri bulunmaktadır. Yağ bezelerinin; bası semptomları olarak bilinen ve sebep oldukları bu şikayetler arasında bezenin bulunduğu bölgede; ağrı, his kaybı sorunları yer almaktadır. Bu durumlarda; yağ bezelerinin çıkarılması gerekmekte ve bunun için cerrahi yöntemlere alternatif olarak kullanılan, son derece başarılı teknikler tercih edilmektedir.

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilen yağ bezesi tedavisi; aynı zamanda hastaların konumları sebebiyle sorun yaratan ve çok büyük olmayan yağ bezeleri için de kullanılabilen yöntemleri içermektedir. Hastalar, son derece minimal bir girişim ile yağ bezesinin, önce içeriğinin kolayca çıkarılabilecek bir hale getirilmesinin ardından; bölgeden uzaklaştırılması sayesinde tek seansta çok sayıda ya da oldukça büyük lipomlardan kurtulabilmektedir.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Hastaların işlemlerden hemen sonra; hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmeleri sayesinde, bu seçenekler son derece sık tercih edilmektedir. Yağ bezesi tedavisi işleminin ardından; komplikasyon ve işlemle alakalı problem gelişme ihtimali yok denebilecek kadar düşüktür. Hastalar herhangi bir dikiş ya da yara izi olmaksızın yağ bezelerinden kurtulabilmektedir. Bu yöntemler; hastaların herhangi bir şekilde rahatsızlık duymamaları ve ağrısız olmamaları sayesinde de oldukça faydalı olmaktadır. Ameliyatsız tedavi edilebilecek yağ bezelerinin çıkarılmalarının ardından; kısa bir iyileşme süreci bulunmakta ve bunun ardından hastalar sağlıklı deri görüntülerini yeniden kazanabilmektedir.

Yağ bezeleri iyi huylu kitleler olmalarına karşın; hızlı boyut artışı riski ve buna bağlı olarak yaşanabilecek sorunlar ve görsel sorunlara sebep olmaları sebebiyle alınmaları daha faydalı olan rahatsızlıklardandır. Son derece güvenli bir işlem olan yağ bezesi tedavisi ardından; hastalar kısa vadede herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde lipom tedavisi olmadan önce tüm hastalarımıza ücretsiz muayene hizmeti sunulmaktadır. Sigortanız olsa da olmasa da gelen hastalarımızdan hiçbir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır. Ayrıca erkek doktorlara muayene olmak istemeyen kadın hastalarımız için, Op. Dr. Serap Akat, Bakırköy Şubemizde hastalarını kabul etmektedir.

 

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.