Nasır Tedavisi

Nasır tedavisi artık ameliyatsız yöntemler ile yapılabilmektedir. Nasır sorununuzdan ameliyat olmadan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız nasır aldırma için en çok önerilen yöntem radyofrekans yöntemidir. Kliniklerimizde radyofrekans yöntemi ile nasır sorunundan birkaç dakikada kurtulabilirsiniz.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Radyofrekans Yöntemiyle Nasır Tedavisi

Radyofrekans yöntemiyle nasır tedavisi artık çok basit ve kliniklerimizde en yaygın uygulanan tedavilerden biridir. Nasırın çekirdeği ile yok edilmesi için gerekli olan operasyon dakikalar içinde tamamlanabilir. Tüm nasırlı yerlerde etkili  olan tedavi yöntemi radyo dalgaları ile nasırın çekirdeği ile birlikte sıkıştırılarak tamamen temizlenmesi şeklinde yapılır. Nasırın nüksetme durumu oldukça yüksek olduğu için bu yöntem en köten ve başarılı tedavi yöntemidir . Kliniklerimizde, nasır aldırma işlemi  Genel Cerrahi uzmanı hekimlerimiz tarafından bizzat yapılmaktadır.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Nasır Nedir?

Sıklıkla ellerde ve ayaklarda görülen sürtünme sonucu, sürtünen noktaların deri üzerinde kalınlaşarak deri üzerinde ölü derinin tabaka haline gelmesine Nasır denir.

Nasır Nerelerde Oluşur?

Nasır oluşum itibari ile ellerde avuç içlerinde, ayaklarda ise ayak üstünde, ayak parmaklarının arasında, ayak parmaklarının üstünde ve ayak tabanında görülür. Çok nadir olarak sürtünmeye bağlı kalan diğer bölgelerde görülme olasılığı vardır.

Nasır’ın oluşma Nedenleri Nelerdir?

  • Dar ve sıkı ayakkabı giymek,
  • Yüksek topuklu ayakkabı giymekten,
  • Çok uzun süre ayakta durmak,
  • Çorapsız ayakkabı giymekten,
  • Uzun süre yürümek,
  • El ile uzun süre iş yapmak,
  • Ayak üzerine baskı yapan sporla ilgilenmek özellikle futbol ile,
  • Ayak kemiğinde çarpıklık olanlar.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sunulmaktadır. Bu şekilde, hem tedavinizi yapan doktoru daha iyi tanımış, hem kliniklerimizi görmüş hem de yaptıracağınız tedaviyle ilgili fiyat bilgisi edinmiş oluyorsunuz. Erkek doktorlarımıza muayene olmak istemeyen hastalarımız için kadın doktorumuz Op. Dr. Serap Akat Bakırköy Şubemizde hastalarını kabul etmektedir.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.