hemanjiom tedavisi

Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom (hemanjiyom), doğuştan olan bir hastalık olduğu için, bebeklerde sık görülme risk vardır. ‘Damar tümörü’, damarsal yapılardan oluşmuş bir tür tümör yani, urdur. Hemanjiom tedavisi kalp ve damar cerrahisi konusunda uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Hemanjiom tedavisi konusunda uzman kalp ve damar cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilen operasyonun birinci seasını ve öncesini alt tarafta bulunan görselden inceleyebilirsiniz.

 

Hemanjiom Tedavi Türleri

Lazerle Hemanjiom Tedavisi : Yüzeysel damar tümörleri için geçerli olan bir yöntemdir. Tedavi süreci seanslar şeklinde belli aralıklarla uygulanır. Bazı vakalarda tedavi süreci uzun süreli ve biraz da uğraştırıcı olacağından, öncelikle hasta ve hasta yakınları iyi bir şekilde bilgilendirilmelidir. Abartılı olmayan damarsal sorunlarda daha erken iyileştirme sağlanabilir.

Köpükle Hemanjiom Tedavisi : Burada köpük diye bahsedilen ilaçtır. İlaç köpürtülerek kullanılır. Köpükle damar beni tedavisinde köpük denen kimyasal maddenin ince enjektör yardımı ile hemanjiomlu (hemanjiyom) bölgeye enjekte edilmesini amaçlamaktadır.

Infrared Koagülasyon Tedavisi: Hemanjiomu tamamen ortadan kaldıran ve yüksek oranda başarılı sonuç veren tedavi yöntemidir. Bölgede yapılan inceleme sonunda damar tümörünün ısıtılarak yakılması sağlanır. Böylece hastanın başarılı sonuçlar alması mümkündür. Ayrıca günümüzde en sık kullanılan tedavi yöntemlerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Hemanjiom Neden Olur?

Doğumsal bir anormalliktir. Hastalık anne karnındayken görünmeyecek kadar küçük bir nokta şeklinde başlar, giderek büyür. Genellikle çocuk doğduktan sonra da büyüme devam eder. Hastalığı başlatıcı ve büyütücü etki vücutta salgılanan ‘Damar geliştirici faktör’ dür. Salgılanan bu maddenin salgılanma miktarına göre sorunun büyüme hızına göre değişir.

Hemanjiom hastalığının nadiren görülen belirtileri şu şekildedir;

  • Görme duyusunda tıkanıklık meydana gelmesi (göz çevresini kapladığı durumlarda oluşur)
  • İşitme duyusunda tıkanıklık meydana gelmesi (kulak çevresini kapladığı durumlarda oluşur)
  • Nefes alma fonksiyonunun işlevselliğini yitirmesi
  • Estetik görünümün kaybedilesi
  • Yüz hatlarında meydana gelen değişiklikler
  • Derinin dökülmesi (nadiren görülür)
  • İç kanama riski (nadiren görülür)

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde tüm hemanjiomlu hastalarımıza ücretsiz muayene hizmeti sunulmaktadır. Sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Eğer kliniğimize uzak bir bölgede yaşıyorsanız ve tedavinizle ilgili ücret miktarını öğrenmek istiyorsanız 0533 168 49 50 whatsapp hattımız üzerinden tedavisini olmak istediğiniz hemanjiomlu bölgenin resmini gönderin bizzat Kalp damar cerrahi uzmanı doktorlarımızdan görüş alarak net tedavi yöntemlerini ve tedavi maliyetini öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.