Ben Tedavisi

Ben, kişilerin zaman zaman doğuştan sahip olduğu, bazı durumlarda ise yaşamları esnasında geliştirdiği deri dokusu pigmentasyonu ile karakterize değişimlere denmektedir. Nevus ya da mole olarak da bilinen bu lezyonlar, farklı renklerde olabilmekte ve ışığa duyarlı davranış değşiklikleri sergileyebilmektedir. Kişiler zaman zaman kendilerine bu sebeple endişe veren benlerden ve kozmetik olarak olumsuz etkilendikleri yerlerinde olan benlerinden rahatsız oldukları takdirde, farklı ben aldırma ( ben tedavisi ) yöntemlerini tercih edebilmektedir.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Radyo frekans ile ben tedavisi (ben aldırma da en modern ve başarılı ben tedavi metotu)

Günümüzde en çok uygulanılan ben aldırma yöntemi radyofrekans tedavisidir ve RF olarak da bilinmektedir . Ben aldırma da en çok tercih edilen yöntem olan Radyofrekans yöntemidir bu yöntemin  başarılı olmasını sağlayan önemli sebeplerden bir tanesi de işlem sonrası hemen hemen hiç yara izi bırakmamasıdır bu nedenle ben tedavisi için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.Ayrıca günlük hayattan hiç geri kalınmamaktadır.

Ben tedavisi için kullanılan bu yöntem, cerrahi bir müdahale olmamakla birlikte, benin bulunduğu bölgeden çok temiz ve sağlıklı sınırlarla çıkarılabilmesini sağlamaktadır. operasyon esnasında ağrı eşiği düşük bazı hastalarımıza lokal anestesi uygulanması gerekebilmektedir . herhangi bir acı duymamaktadır. İşlemin ardından ise belirli bir yara iyileşmesi ve kabuk oluşumu süreci başlamaktadır. Bu aşamada doğru bir yara bakımı gerçekleştirilmesinin ardından, oldukça küçük boyutlardaki yara izlerinin de giderilmesi için eklenebilecek ilaç tedavisi ile sağlıklı deri görüntüsü tekrardan elde edilebilmektedir. Radyofrekans yöntemi aynı zamanda hastaların zaman zaman kanser riski konusundaki endişelerini de içerebilmektedir. Ancak radyofrekans seçeneğinin temel olarak benin bulunduğu alana fiziksel bir müdahale gerçekleştirilmesiyle uygulanması sayesinde sağlıklı deri dokusunun zarar görmesi söz konusu olmamaktadır. Böylelikle deri dokusunun ilerde kötü huylu değişimler altına girmesine sebep olabilecek iltihabi değişiklikler de önlenmekte ve tedavi sonrası kanser riskinde herhangi bir artışla karşılaşılmamaktadır.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Ben alımı işleminin kısa bir sürede gerçekleştirilebilmesine ve işlem sonrasında hastaların başarılı sonuçlar alabilmesinde etkili bir yöntem olan radyofrekans yöntemi cerrahi bir seçenek sayılmayacak kadar küçük bir işlemdir. Sonuçlarını 3 ay ile 1 yıl arasında tam olarak gösterebilen radyofrekans yöntemi başarı oranının son derece yüksek olması sayesinde ben alımlarında en çok tercih edilen seçenek haline gelmiştir. Birçok farklı merkez tarafından kolaylıkla uygulanabilmesi sayesinde de hastaların kolayca tercih edebilecekleri ben Radyofrekans tedavisi hastaların merkezde kalmalarına gerek kalmadan günlük hayatlarına devam edebilmelerini sağlamaktadır. İşlem sonrası bir kabuklanma ve iyileşme periyodu bulunmakta ve bunun ardından ise oluşacak yara kabuğuna etkili belirli ilaçlar kullanarak sağlıklı deri oluşturmaya yönelik ilaçlar uygulanabilmektedir. Sabır gerektiren bir süreç olmasına karşın son derece başarılı sonuçlar veren ve çok sayıda benin tek seferde alınabilmesine olanak tanıyan Radyofrekans yöntemini tercih eden hastalar işlem sonrasında kısa vadede herhangi bir problemle karşılaşmamakta ve doğru yara bakımı ve kontroller ile kısa sürede iyileşebilmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde tüm hastalarımıza ücretsiz muayene hizmeti sunulmaktadır. Sigortanız olsa da olmasa da gelen hastalarımızdan hiçbir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır. Ayrıca erkek doktorlara muayene olmak istemeyen kadın hastalarımız için, Op. Dr. Serap Akat, Bakırköy Şubemizde hastalarını kabul etmektedir.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.