Ameliyatsız Siğil (kondilom) Tedavisi

Artık ameliyatsız olarak siğillerinizden kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız siğil tedavisi için radyofrekans,elektrokoter ve lazer yöntemleri kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Siğil (kondilom) Tedavi Yöntemleri

Radyofrekans

Radyofrekans yöntemi ile siğil aldırma işlemi ortalama 10 dakika sürmektedir. Elektrokoter ile neredeyse aynı olan radyofrekans yönteminde, elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi doğrultusunda siğil ile temas ettirildiğinde siğil buharlaşarak yok olur. Cilt üzerinden uygulanan tedavilerde en başarılı uygulamadır. Elektrokoter’den daha başarılı sonuçlar verir.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.


Elektrokoter

Siğilin buharlaştırılarak yok edilmesi Elektrokoter yöntemiyle sağlanabilir. Bu yöntemle yapılan tedavilerde cihazın elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürmesi özelliğinden faydalanılır. Genellikle 1 dakika altında sürdüğü gibi siğil dışında ben tedavisi amacıyla da kullanılır.

Lazer

Lazer yöntemi ile siğil aldırma işlemi elektrokoter ve ya radyofrekans yöntemine göre daha az etkili bir yöntemdir. Lazer ile siğil tedavisi sonrasında siğil tekrarı yaşanabilir.

Ameliyatla Siğil Tedavisi

Her ameliyatta olduğu gibi siğil tedavisinde de vakanın kesilerek alınmasına dayanır. Ancak ameliyatsız yöntemler ameliyata göre çok daha başarılı olduğundan gereksiz bir tekniktir. Kliniğimizde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.Çagımızın gerisinde kalan bu tip ameliyatlı tedavilerde genel cerrahi uzmanı doktorlarımız tarafından tavsiye edilmemektedir.

Siğil Konusunda En Çok Merak Edilenler

Siğil Vücudun En Çok Hangi Bölgesinde Görülür?

Öncelikle Genital bölge ve makat bölgesinde ayrıca Ellerde, parmaklarda ve ayaklarda sık görülür.

Siğil Neden Çıkar?

HPV (human papillomavirus) adlı virüs siğillerin ana nedenidir. Siğile neden olan bu virüsü kapmak, cildinizde kesik ya da sıyrık olduğunda daha kolaydır. Çocukların sık sık kendilerini yaraladıkları düşünülürse, bu durum neden çoğu çocukta siğil şikayetine rastlandığını da açıklamış olur. Ayrıca vücudun sık sık traş edilen bölgelerinde de, örneğin erkeklerin yüzünde ve kadınların bacaklarında siğil çıkma olasılığı yüksektir. Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan siğil, vücudun başka bir yerine sıçrayabilir. Tabikide en başlıca bulaşma nedeni ise cinsel ilişki nedeniyle olmaktadır. Virutik bir rahatsızlık olduğu için Partnerinizden kolaylıkla bulaşabilmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlanmaktadır. Sigortanız olsada olmasada gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır.Ayrıca bayan genel cerrahi uzmanı tercih eden hastalarımız için Op.Dr. Serap Akat bakırköy kliniğimizde hizmet vermektedir.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.